Strona główna
Aktualności
Wycieczka do Żarnowca
- 22.06.2026
- 1
18 czerwca uczniowie klasy II A byli na wycieczce w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.Dużą część trasy dzieci pokonały pieszo.Był piękny , słoneczny dzień ,więc wszystkim dobrze maszerowało się...
W muzeum uczniowie wysłuchali opowiadania Pani przewodnik o życiu i twórczości znanej autorki książek dla dzieci,obejrzały dwie wystawy oraz zwiedziły budynek , w ktorym przed laty mieszkała Maria Konopnicka.Miały też możliwość zakupu pamiątek i spaceru po pięknym parku.
Lekcja w bibliotece
- 22.06.2026
16 czerwca uczniowie klasy II A byli na lekcji w Bibliotece Publicznej. Były to ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia w ramach projektu "Uczeń odkrywca". Dotyczyły one bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci miały możliwość utrwalenia posiadanych już wiadomości. Przypomniały sobie numery alarmowe. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Z zainteresowaniem wysłuchały też opowiadania Pani bibliotekarki.
Posłuchajcie o książce
- 16.06.2026
Jest wiele sposobów na opowiedzenie historii, które kryją się w książkach. Opowiedzieć tak, żeby zainteresować swoim opowiadaniem, a z drugiej strony – nie zdradzić treści książki. Takie wyzwanie podjęli uczestnicy konkursu, którego bohaterką była książka. Ważnym elementem w prezentacji są rekwizyty i kostium. Ci, którzy wzięli udział w konkursie i zostali nagrodzeni, nie tylko pięknie opowiadali, ale także zwrócili uwagę swoim występem ze względu na rekwizyty i kostium.A oto nagrodzeni:
- Posłuchajcie o książce: Czytaj więcej
Jak nie czytam, jak czytam
- 14.06.2026
- 2
"Jak nie czytam, jak czytam" to akcja zorganizowana przez redakcję czasopisma "Biblioteka w Szkole". Uczniowie w czasie zajęć o godz. 10.00 (piątek 12.06) mogli sięgnąć do swoich ulubionych książek, aby w ciszy i skupieniu czytać je. To niezwykłe spotkanie z literaturą, ponieważ takie niecodzienne, w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek, którzy tak jak my - po prostu czytali. Ta akcja stara się nam przypomnieć, że warto otworzyć książkę i czasami nawet na chwilę przenieść się wyobraźnią do świata, który czeka na nas... Pamiętajmy o tym.
Dzień Dziecka
- 11.06.2026
- 3
1 czerwca uczniowie klasy II A świętowali Dzień Dziecka w Iwoniczu Zdroju. Najpierw były spacery ścieżkami zdrowia, potem wspólne zabawy na placu przed sceną z dachem pokrytym zielenią.Kolejno były lody, gofry i zimne napoje.Później zwiedzanie pijalni wód oraz znajdującej się nad nią, na piętrze, wystawy dotyczącej historii uzdrowiska.Wycieczka zakończona została zakupami pamiątek.Choć dzień był pochmurny, to uczestnikom wyprawy dopisywały humory.
Kalendarz
- brak danych
Witamy!
Miejski Zespół Szkół nr 2, Krosno, ul. Wyspiańskiego 20
Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną
Zachęcamy również do odwiedzenia profilu Facebooka